Экономика

Александр Качура: Оценка недвижимости: оценщики могут намеренно генерировать ложные справки

Минулого тижня Нотаріальна палата України звернулася до керівника Фонду держмайна у зв’язку із недоліками і проблемами роботи автоматичного модуля оцінки нерухомості.

У зверненні зазначено все те, про що я неодноразово заявляв особисто, а саме: завищення (в 300-500%) вартості нерухомості та земельних ділянок в невеликих населених пунктах, або ж навпаки, значне заниження вартості дорогої нерухомості.

Система зобов’язує одних людей оплатити непідйомні податки, а іншим дає можливість ухилитися від їх сплати.

Нотаріальна палата констатує повний провал системи оцінки, затвердженої Фондом держмайна, а багато нотаріусів почали надсилати скарги і до мене з колегами.

Як наслідок, оцінювачі можуть навмисно генерувати неправдиві довідки, вносячи в модуль некоректні дані. (Вказують «приміщення» замість «квартири», «недобудова» замість «в експлуатації» і довідка із заниженою вартістю готова!).

Таким чином, після 3 місяців роботи модуля, який «запустив» Фонд держмайна, очевидно, що становище на ринку стало ще гірше, ніж було раніше і за цим неможливо спокійно спостерігати.

Все це викликає цілком логічне запитання – можливо така некоректна робота була закладена свідомо для подальших маніпуляцій «правильних» оцінювачів та перерозподілу тіньового ринку? Відповідь повинні дати правоохоронні органи.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Источник: www.obozrevatel.com