Экономика

Міністр назвав бажані темпи експорту зерна

Протягом року потрібно вивезти близько 70 млн тонн сільгосппродукції – приблизно 5 млн тонн на місяць.

 
Україна має експортувати не менш як 5 млн тонн зернових на місяць, щоб вивезти запаси минулорічного врожаю та нинішнього. Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Сольський.
 
«Близько 18–19 млн тонн у нас ще залишається з минулого сезону. Тобто нам потрібно вивезти близько 70 млн тонн продукції протягом року, до наступного врожаю. Це близько 5 млн тонн на місяць. Цифра велика, але вона звична для українського бізнесу і пов’язаних з ним органів. Вони з нею впораються, якщо не перешкоджатимуть», – сказав він.
 
Сольський нагадав, що прогноз урожаю 2022 року збільшено з 60 млн тонн до 65–67 млн. Із цього врожаю потрібно експортувати близько 50 млн тонн.
 
Міністр зазначив, що в липні навіть без розблокування портів вдалося збільшити експорт агропродукції до 3 млн тонн.
 
Зазначимо, у 2021/2022 МР Україна експортувала 48,51 млн тонн зернових і зернобобових культур, це на 8,4% більше за показники попереднього МР. А з початку 2022/2023 маркетингового року (липень–червень) Україна експортувала 1,87 млн ​​тонн зернових, це майже вдвічі менше за показники минулого року.
 
Нагадаємо, 22 липня в Стамбулі було підписано угоду про запуск «зернового коридору» з України, який почав працювати 1 серпня. Україна розраховує значно збільшити експорт зерна – приблизно на 10 млрд доларів.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net