Экономика

Роман Ермолычев: Украина спортивная: как распределены деньги на развитие физкультуры и спорта в 2022 году

оловний фінансовий документ нашої держави є бюджетом інвестицій у людину, країну, майбутнє. Розвиток спорту ‒ це внесок як у здоровʼя нації, так і безмежний потенціал для підвищення престижу й іміджу держави на міжнародній арені.

Тому у видатковій частині бюджету особлива увага приділена розвитку українського спорту, забезпеченню потреб спортсменів та їх тренерів.

У Державному бюджеті України на 2022 рік на фінансування українського спорту планується спрямувати 8,4 млрд грн (+ 1,4 млрд грн, або 20,6 % до 2021 року).

Також у наступному році продовжимо практику збільшення видатків на підготовку й участь українських спортсменів у міжнародних змаганнях.

Для того, щоб українські спортсмени показали тільки найкращі результати на міжнародному спортивному просторі, у держбюджеті 2022 року передбачено 5 млрд грн, із яких 1,5 млрд грн будуть спрямовані на фінансування участі українських спортсменів у зимових Олімпійських, Паралімпійських та літніх Дефлімпійських іграх, оскільки вони відбудуться саме у 2022 році.

У держбюджеті 2022 року передбачили 3,5 млрд грн, аби забезпечити підготовку й участь наших національних команд більше ніж у 1700 міжнародних і державних спортивних заходах різного рівня.

Буде профінансовано утримання та тренувальний процес більше 2 тисяч штатних спортсменів та більше 160 тренерів. Із цього обсягу майже 800 млн грн спрямуємо на розвиток спорту серед осіб із інвалідністю.

Для створення умов з фізичної активності громадян та популяризації здорового способу життя серед українців у наступному році в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Здорова Україна» буде продовжена реалізація проекту «Активні парки – локації здорової України». На цей проект майже втричі збільшені видатки, і їх обсяг становить 300 млн грн, із яких 143,1 млн грн – окрема субвенція на заходи проекту в регіонах (оплата послуг координаторів). Соціальний проект передбачає організацію оздоровчої активності громадян, створення умов для зниження показників захворюваності, поліпшення якості та тривалості активного життя населення, зокрема для осіб з інвалідністю.

Також наступного року зростуть на 32,3 % видатки на підтримку розвитку олімпійського, паралімпійського, фізкультурно-спортивного, учнівського та студентського спортивного рухів. За рахунок цих коштів (437,5 млн грн) профінансуємо Національний олімпійський комітет України, Національний комітет спорту інвалідів України, Спортивний комітет України, Спортивну студентську спілку, Українську федерацію учнівського спорту та чотири всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариства.

Також розпочнемо роботу з підготовки до проведення в Україні у 2023 році чемпіонату світу з футболу серед учнів та Всесвітньої гімназіади із зимових видів спорту.

Як і в поточному році, особлива увага у наступному році буде приділена розвитку спортивної інфраструктури Так, видатки будуть збільшені майже вдвічі і передбачені в обсязі 2,7 млрд гривень. Ці кошти, зокрема, буде спрямовано на розвиток 14 баз олімпійської та паралімпійської підготовки, буде продовжено створення в регіонах сучасних спортивних об’єктів:спорткомплексів, басейнів, палаців спорту, льодових арен, стадіонів тощо.

Також у загальному обсязі видатків для матеріально-технічного забезпечення та цифровізації сфери спорту по спеціальному фонду передбачено 108 млн грн, джерелами яких є надходження від плати за ліцензії на провадження букмекерської діяльності.

У Законі України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів і розвиток обʼєктів соціально-культурної сфери в обсязі 9,0 млрд грн, із яких 4,4 млрд грн заплановано спрямувати на розвиток спортивної інфраструктури.

Так, очікуємо, що за ці кошти буде оновлено спортивні ядра стадіонів, облаштовано спортивні магніти, басейни, льодові арени тощо.

З урахуванням цього видатки на спорт будуть збільшені на 5,7 млрд грн і становитимуть у 2022 році понад 12 млрд гривень.


Источник: www.obozrevatel.com