Финансы

Крадіжка зерна й металу: експерти дали поради

Наразі потрібно максимально документувати факти крадіжки зерна й металу, а потім юристи знайдуть спосіб домогтися, щоб усе це було розглянуто, кажуть експерти.

 
Україна має ретельно документувати всі випадки крадіжки Росією металу і зерна – це допоможе при майбутніх судових розглядах проти країни-агресора. Про це заявив віце-президент із економічної освіти Київської школи економіки Олег Нів’євський.
 
«Я поки не уявляю, як можна відслідковувати вкрадене в Україні зерно – воно не маркується, і знайти його буде вкрай складно. Інша справа метал: на ньому є це маркування, його відстежити буде набагато легше. І наше домашнє завдання в цій ситуації – документувати все, до останньої літери. А потім юристи знайдуть спосіб домогтися, щоб усе це було розглянуто», – наголосив він.
 
Нів’євський назвав головним завданням влади захист гірничо-металургійного й агропромислових комплексів України.
 
«Важливість ГМК та АПК для нашої країни дуже велика. Дві ці галузі – це 35% української економіки. При цьому їхня частка в експорті країни ще більша: близько 70% валютної виручки генерується ГМК та АПК! Тому це питання дуже серйозне. Це буквально питання виживання економіки України», – заявив він.
 
Як відомо, окупанти не приховують, що вивозять із захоплених територій України зерно і металопродукцію.
 
Зокрема, маріупольські підприємства Азовсталь і ММК ім. Ілліча звернулися в Офіс генпрокурора з вимогою відкрити справу за фактами крадіжки їхньої продукції.
 
За даними керівництва Маріупольського порту, окупанти мають намір вивезти 200 тисяч тонн металу на $170 млн.
 
Більшість металопродукції належить компанії Метінвест. Там дії російських окупантів порівняли з піратством.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net