Компании и Рынки

Зеленського попросили допомогти врятувати Мегабанк

Профспілка держпідприємства Укренергомашини бачить порятунок Мегабанку в його частковій націоналізації.

 
Профспілка держпідприємства Українські енергетичні машини звернулася до президента Володимира Зеленського у зв’язку із ситуацією навколо можливої ​​ліквідації харківського Мегабанку. Лист голови профспілки Миколи Турчина опубліковано на сайті підприємства.
 
Зазначається, що ліквідація банку призведе до призупинення роботи підприємства, яке виконує контракти із забезпечення енергетичної безпеки країни.
 
«Нам відомо, що існує правовий механізм вирішення ситуації. Власником Мегабанку може стати Міністерство фінансів, що дозволить зберегти банківську установу, а отже, і кошти АТ Українські енергетичні машини, і ті проекти, які реалізовувалися спільно з банком, – Укрпошті», – йдеться в листі.
 
Зміну власника банку можна зробити в три етапи. На першому етапі власником стає Мінфін після укладення договору за ціну в 1 грн із Фондом гарантування вкладів. На другому проводиться процедура bail-in – конвертація зобов’язань великих кредиторів в акції банку. Власниками банку стають Мінфін – АТ Укренергомашини. На третьому етапі Мінфін продає свою частку новому власнику.
 
На цей момент на рахунках УЕМ у Мегабанку 1,5 млрд грн, у тому числі 0,8 млрд грн депозитів, які були запорукою під банківські гарантії в рамках реалізації проекту з Укргідроенерго, що фінансується із залученням кредитних коштів ЄБРР та ЄІБ. Крім того, Мінфін є кредитором Мегабанку в рамках проекту Основний кредит для малих і середніх підприємств і компаній із середнім рівнем капіталізації, розмір заборгованості за яким становить 0,5 млрд грн.
 
«Ліквідація банку поставить під сумнів виконання контрактів, укладених за фінансування ЄБРР та ЄІБ, і, як наслідок, призведе до відсутності завантаження виробництва», – йдеться в листі.
 
Зокрема, під загрозою опиниться реконструкція діючих гідроелектростанцій України. Незважаючи на війну, Укренергомашини не припинили постачання турбінного і генераторного обладнання для українських гідро- і атомних електростанцій.
 
«На цей час жодним з державних органів не прийнято рішення про здійснення процедури виведення АТ Мегабанк з ринку за участю держави. Видається, що тільки Ваше особисте втручання та вольове рішення може виправити описану ситуацію та врятувати наше підприємство», – йдеться у зверненні профспілки до президента.
 
У коментарі РБК-Україна гендиректор Укренергомашин Віктор Суботін додав, що потенційним інвестором банку може стати Укрпошта.
 
Нагадаємо, Нацбанк 2 червня відніс Мегабанк до числа неплатоспроможних. До 2 серпня в банку працює тимчасова адміністрація Фонду гарантування вкладів. Також триває конкурс на визначення інвестора для фінустанови. Інакше банк ліквідують.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net