Мир

У США дозволили низку торгових угод із Росією

Американський Мінфін видав ліцензію на транзакції з РФ, пов’язані з продовольством, ліками та добривами.

Міністерство фінансів США заявило, що сільськогосподарська та медична продукція не є предметом антиросійських санкцій. Інформацію про це було опубліковано на сайті відомства 14 липня.

Так, Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) видало генеральну ліцензію, що дозволяє певні види угод, пов’язаних із сільськогосподарськими товарами та сільськогосподарським обладнанням, а також ліками та медичним обладнанням.

У Мінфіні США пояснили, що політика санкцій щодо Росії не включає сільськогосподарську та медичну продукцію.

«Сільськогосподарська та медична торгівля не є об’єктом санкцій, запроваджених Сполученими Штатами щодо Росії за її звірства в Україні», — йдеться в інформаційному бюлетені відомства.

У документі наголошується, що США «не вводили санкції щодо виробництва, продажу чи транспортування сільськогосподарських товарів (включаючи добрива), сільськогосподарського обладнання чи ліків, що належать Російській Федерації».

При цьому в Мінфіні запевнили, що США рішуче підтримують зусилля ООН щодо виведення на світові ринки як російського, так і українського зерна та зменшення впливу війни РФ проти України на світові запаси продовольства та ціни на продукти харчування.

Крім того, OFAC тимчасово дозволило проведення угод із колишньою дочірньою компанією російського Газпрому Gazprom Germania GMBH і зняв санкції з «дочки» підсанкційного Альфа-банку Альфа-банк Казахстан.

Нагадаємо, роз’яснення США щодо можливості експорту російських продуктів харчування та добрив з’явилося наступного дня після того, як представники Росії, України, Туреччини та ООН провели переговори у Стамбулі, спрямовані на відновлення експорту українського зерна.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія планує скоригувати деякі обмеження щодо РФ, щоб не перешкоджати експорту продовольства.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net