Мир

У ЄС дали старт переговорам щодо вступу двох нових країн

Такі країни, як Північна Македонія та Албанія, стали на крок ближче до членства в європейській співдружності.

Рада Європейського союзу ухвалила рішення про старт переговорів з Албанією та Північною Македонією про вступ у ЄС. Про це у понеділок, 18 липня, повідомив у Twitter Петер Фіала, прем’єр-міністр Чехії — країни, яка зараз головує у Раді ЄС.

«Рада ЄС на чолі з Чехією щойно погодилася розпочати переговори про вступ з Албанією та Північною Македонією! Ми зробили ще один важливий крок до наближення Західних Балкан до ЄС. Це великий успіх нашого головування», — написав Фіала.

У вівторок, 19 липня, запланована зустріч Петера Фіали з прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою та главою уряду Північної Македонії Дімітаром Ковачевським. Сторони обговорять такі кроки на шляху цих країн у ЄС.

Відомо, що статус кандидата на вступ в ЄС Північна Македонія набула ще у 2005 році. У липні 2020 року Македонія порушила питання вступу в ЄС, але переговори щодо вступу були заблоковані Болгарією через використання у Північній Македонії терміну «болгарська фашистська окупація» для одного з періодів Другої світової війни. Після переговорів це вето було знято.

Нагадаємо, проведення засідання Ради асоціації Україна-ЄС заплановане на 5 вересня.

У липні Євросоюз запросив Україну до «митного безвізу». Український бізнес зможе користуватися перевагами та спрощеннями при експорті та транзиті товарів до країн Європи.

А наприкінці червня Україна отримала «транспортний безвіз» з ЄС. Угода скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень до держав ЄС.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net