Мир

ЄС та Азербайджан підписали стратегічний документ

Підписаний документ містить зобов’язання подвоїти пропускну спроможність Південного газового коридору для постачання, щонайменше, 20 млрд кубометрів газу до ЄС щорічно до 2027 року.

 
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та комісар з питань енергетики Кадрі Сімсон провели зустріч у Баку з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим. За її підсумками було підписано меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного партнерства в галузі енергетики, повідомляється на сайті Єврокомісії у понеділок, 18 липня.
 
Документ містить зобов’язання подвоїти пропускну спроможність Південного газового коридору для постачання, щонайменше, 20 млрд кубометрів газу до ЄС щорічно до 2027 року. Це допоможе Європі покінчити із залежністю від російського газу.
 
Крім того, завдяки зміцненню енергетичної співпраці Азербайджан вже зараз збільшує постачання природного газу до ЄС з 8,1 млрд. кубометрів у 2021 році до очікуваних 12 млрд. кубометрів у 2022 році.
 
Також ЄС та Азербайджан ведуть переговори про нову всеосяжну угоду, яка дозволить посилити співпрацю у широкому діапазоні сфер, включаючи диверсифікацію економіки, інвестиції, торгівлю та повне використання потенціалу громадянського суспільства, наголошуючи при цьому на важливості людського права та верховенства права.
 
Очікується, що 19 липня у Брюсселі збереться Рада співробітництва ЄС — Азербайджан, щоб розглянути спільні відносини та обговорити потенційні сфери взаємного інтересу для співробітництва у майбутньому.
 
«Сьогодні меморандумом про взаєморозуміння ми відкриваємо нову сторінку в нашій енергетичній співпраці з Азербайджаном, ключовим партнером у наших зусиллях щодо відмови від російського викопного палива. Ми не тільки прагнемо зміцнити наше існуюче партнерство, яке гарантує стабільні та надійні постачання газу до ЄС через Південний газовий коридор. Ми також закладаємо основи довгострокового партнерства з енергоефективності та чистої енергії, оскільки ми маємо наслідуємо Паризьку угоду», – сказала Урсула фон дер Ляєн.
 
Вона наголосила, що енергетика – це лише одна із сфер, де можна розширити співпрацю ЄС із Азербайджаном.
 
Нагадаємо, 15 липня в Азербайджані анонсували підписання енергетичної угоди з ЄС. У Баку очікують, що ця угода підніме співпрацю країни з Європою на вищий рівень.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net