Мир

Європарламент готує заяву щодо України – ЗМІ

Лідерів Євросоюзу «наполегливо» закликають надати Україні статус кандидата в члени ЄС, стверджується в проекті заяви.

 
Лідери Європарламенту на засіданні Конференції президентів мають намір схвалити заяву на адресу глав держав і урядів країн-членів Євросоюзу із закликом надати Україні статус кандидата в члени ЄС на саміті 23-24 червня в Брюсселі. Про це в середу, 8 червня, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на текст заяви.
 
 

 
«Ми маємо проявити мужність, рішучість і далекоглядність перед погіршенням міжнародної обстановки. Геополітичні пласти, що зсуваються, вимагають дій з нашого боку. Вчиняючи так, ми будемо віддані нашим принципам і цінностям. Українці, чия батьківщина зазнає жорстокого нападу, а також молдавани і грузини, що прагнуть світлого майбутнього, чекають на сигнал, що їхнє місце – в європейській сім’ї. Ось чому цей орган наполегливо закликає вас надати Україні, Республіці Молдова і Грузії статус кандидатів у члени ЄС відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз і на основі їхніх заслуг», – йдеться в проекті заяви.
 
Очікується, що документ схвалять цього четверга на Конференції президентів ЄП. Крім того, щодо Грузії – можуть бути внесені незначні зміни, повідомило агентство джерело, знайоме з перебігом підготовки заяви.
 
Раніше голова МЗС Дмитро Кулеба пояснив проблеми з підтримкою членства України в ЄС. На його думку, це пов’язано із «психологічним бар’єром» деяких країн.
 
Дуда почав турне у підтримку членства України в ЄС

 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net