Политика

Лариса Билозир: Возобновление конкурсов для госслужащих: на должностях должны быть профессионалы

Наш Комітет держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування на своєму засіданні сьогодні рекомендував парламенту прийняти у другому читанні та в цілому законопроєкт №4531 про відновлення конкурсів для державних службовців та припинення практики так званого політичного звільнення. Держслужба має бути професійною та відкритою!

У законопроекті прописано, що конкурси на посади, що обіймають особи, з якими до набрання чинності цим законом уклали контракти про держслужбу на період дії карантину через коронавірус, оголошуються:

  • на посади державної служби категорії «А» — протягом 6 місяців з дня набрання чинності документом;

  • на посади держслужби категорій «Б» та «В» — протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності законом.

А контракти про держслужбу на період дії карантину, укладені до набрання чинності цим документом, діють до призначення на посаду чиновника за результатами конкурсу, але не більше:

  • для посад категорії «А» — п’яти місяців з дня набрання чинності документом;

  • для посад категорій «Б» та «В» — протягом одного року з дня набрання чинності цим законом.

Cтаном на сьогодні в Україні налічується більше 23 тисяч посад, призначення на які відбувається без будь-якого конкурсного відбору.

Всі розуміють, що нам терміново потрібно відновлювати конкурси на ці посади, але чомусь дискусія довкола цього законопроєкту зміщується зовсім в інший бік. І це насторожує. Ми все ж повинні ухвалювати рішення безвідносно до будь-яких прізвищ чи політичних кон’єктур, адже законодавча норма — це більш широке поняття, ніж бажання когось бачити конкретну особу на конкретному урядовому місці.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Источник: www.obozrevatel.com