Технологии

Стало відомо, що раніше було на місці Стоунхенджа

Район був особливим місцем для спільнот мисливців-збирачів за тисячі років до того, як було встановлено перші камені.

 
Недавні археологічні розкопки на околицях Стоунхенджа дали експертам з Бірмінгемського та Гентського університетів можливість виявити тисячі доісторичних ям. Про це пише Express.
 
Зазначається, що це відкриття радикально змінює їхнє уявлення про стародавній ландшафт, оскільки найбільша яма шириною 4 м і глибиною 2 м, ймовірно, є найдавнішим слідом людської діяльності на Солсберійській рівнині.
 
Яма датується більш ніж 10 000 роками раннього мезоліту, або середньої кам’яної доби. На той час Британію заселили мисливці-збирачі після останнього льодовикового періоду.
 
«Ми виявили деякі з ранніх свідчень людської діяльності, раніше не досліджених у ландшафті Стоунхенджа», — сказали вчені.
 
Це означає, що цей район був особливим місцем для спільнот мисливців-збирачів за тисячі років до того, як було встановлено перше каміння.
 
«Шість великих ям, розкопаних у ході дослідження, датуються періодом від 8 000 років до н.е. (ранній мезоліт) до 1 300 років до н.е. (середнє бронзове століття). Швидше за все, були вириті як мисливська пастка для великої дичини. Картографування розташування ям показало, що вони згруповані в місцях, які неодноразово відвідувалися протягом тисячоліть, особливо на височинах на схід і захід від Стоунхенджа, ймовірно, через вид, що відкривається з них на ландшафт», — зазначили археологи.
 
Нагадаємо, раніше біля Стоунхенджа було виявлено давні шахти.
Розкрито одну із загадок Стоунхенджа
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net